AUTO CITYDC

Reference - Ford Smax

Robert Krajňák, 31. říjen 2014

Dobrý den.
Všem, kteří hledají informace o koupi ojetého vozu doporučuji primárně se zajímat o obecná pravidla takové koupě (je jich na netu spousta) a zdejší ne/doporučení ke konkrétnímu autobazaru brát až jako poslední info před cestou za svým vyhlédnutým vozem. Skvělý obchod můžete udělat i v bazaru se samými nedostatečnými a naopak i ten nejlepší bazarník Vám může prodat auto nespolehlivé - je jen na Vás, abyste nenechali nic náhodě a auto před koupí co nejlépe prověřili. Třeba nechápu výlevy typu: "Koupil jsem auto a hned jsem zajel do servisu, kde zjistili..." Nemělo by to být obráceně "Zajel jsem s autem do servisu, kde zjistili..., tak jsem ho nekoupil"?

Můj pocit z AUTO CITYDC je vesměs pozitivní - měřeno ve srovnání s konkurencí, kterou jsem měl možnost poznat. Do absolutní spokojenosti, jak bych si to představoval však ještě kousek chybí. Třeba příště (neboť do budoucna jsem na základě mých poznatků ochoten s p. Dusilem, majitelem, další případný obchod uzavřít) už to bude na čistou jedničku.

Má osobní zkušenost s tímto autobazarem: Na jaře 2014 jsem hledal rodinný vůz s poměrně jasnou představou o ceně, výbavě, stáří a vzhledu. Volba Ford S-Max nebo Peugeot 5008. Z cest kolem tohoto autobazaru jsem věděl, že tyto vozy se zde objevují a tak jsme se tam jednou zastavili a poměrně veselou shodou náhod hned jedním "krasavcem" málem odjeli. Ale tím tady nebudu zdržovat a přejdu rovnou k hodnocení:

Pokud jednáte rozumně, rezervují Vám zde auto i bez nějakého rezervačního poplatku a máte jistotu, že Vás nikdo nepředběhne - "krasavce" si nakonec odvezl někdo, kdo se poměrně dlouho rozmýšlel a i když jsem byl ochoten toto auto zaplatit a odvézt rychleji, dotyčný projevil zájem dřív než já, takže i přes jeho dlouhé váhání skončilo u něj. To mi příjde obecně jako férové.
Naše auto bylo nakonec na objednávku a vlastní obchod proběhl také, ve srovnání s konkurencí, nadstandartně. Abychom se v den osobní návštěvy na místě nezdržovali, předem jsme se po mailu domluvili na znění kupní smlouvy - rozumné změny a doplnění nebyl problém. Zkušební jízdu Vám umožní bez jakýchkoliv překážek a hlavně jedete sami! S tím jsem se já zatím nikde nesetkal. Nikdo Vám do toho nemluví a můžete si s autem zkoušet, co uznáte za vhodné. Servisní prohlídka je tím pádem také na Vás, kde a jak ji provedete - opět bez asistence člověka z autobazaru. Vše ostatní je na Vašem rozhodnutí - koupit, nekoupit, smlouvat. 

Abych nebyl jen úplně pozitivní, i v tomto bazaru Vám neřeknou o problémech auta předem úplně vše a neupozorní na každé i drobné negativum. Je na Vás, abyste si vše pořádně obhlédli a zkontrolovali - času a příležitosti Vám na druhou stranu dají dost a v ničem Vás neomezují.

S případnou reklamací nemám momentálně u tohoto autobazaru zkušenost a vypadá to, že ani mít nebudu, neboť auto krom závady odhalené při koupi (způsob opravy domluven hned na místě), žádné další zatím nemá. Pokud by se ještě v rámci záruky něco objevilo, najdete popis řešení v reakci na tento příspěvek.

Abych to teda shrnul, tento autobazar doporučuji (pozor, nikoliv auta skladem, o těch nevím nic  ). Jelikož se tady známkuje jako ve škole, ve třídě lemplů by měl AUTO CITYDC určitě za jedna. Jelikož je však řadím mezi premianty, musím je hodnotit přísně za dva.
Robert Krajňák, Praha - Ford S-Max