14.1.2014 - VW Caddy TDi -

Dobrý den vážení přispěvatelé.
Protože máme 3 děti shodli jsme se s manželkou na koupi vozidla VW Caddy Maxi (7 místná verze). Postupovali jsme při výběru asi jako většina lidí, prohledal jsem skrz naskrz internet a našli jen pár nabídek těchto vozů (většinou barvy "slonová kost" - tedy zřejmě původně taxíky z Německa). Podal jsem také s předstihem soukromý inzerát, že toto vozidlo sháním. Nikdo se mi ale během dvou měsíců neozval (protože, jak jsem byl kolegy v práci poučen, pokud je vozidlo s plnohodnotnými 7 místy a spotřebou 6 až 7l/100km vpořádku, tak ho nikdo neprodává).

Tedy po pečlivém prohledání internetu (ca 2 měsíce) jsem dal do mého "užšího výběru" 2 vozidla tohoto typu: modré z Auto Esa Praha 10 a bílé z AutocityDC..

Oba autobazary uváděly samé hezké věci o vozidlech, ale jak oddělit "omáčku" od faktů (certifikáty Cebia a pod.)..velmi účinným nástrojem se mi v tomto případě stal oficiální prodejce vozidel Volkswagen v ČR, a to AUTOJAROV, kde mi ochotně, odborně a hlavně zdarma po telefonu pan Havránek (kterého tímto srdečně zdravím, jako profesionála ve svém oboru) podle dvou nadiktovaných VIN kódů nadiktoval dostupné informace k oběma autům. (pozn.: pokud jde o vozidlo dovezené ze zahraničí, je certifikát CEBIA, jak již asi všichni motoristé vědí, neúčinný, protože se tato vozidla stáčejí před prvním přihlášením na území ČR). Jedinou cestou tedy je, kontaktovat oficielního prodejce (i když jste zde vozidlo nezakoupili) a zjistit průběh užívání vozidla o které máte zájem, a to již před tím něž bylo u nás poprvé přihlášeno. Podmínkou je aby původní majitel v zahraničí navštěvoval také autorizovaný servis VW (pozn.VW má jako kvalitní značka svoji celoevropskou databázi, do které se dostanou i ofic. prodejci v ČR).

Zde nastal první moment,kdy začal "bodovat" autobazar AutocityDC, tedy že ve své internetové nabídce vedle asi 80 fotografií (na Tipcars.cz) vozidla VW Caddy uváděl i celý VIN kód vč. toho, že vozidlo má provedenou pravidelnou výměnu rozvodů..oproti tomu Auto Esa tam uvádějí jen část VIN kódu, který je prakticky k ničemu a vzhledem k tomu, že nabízené modré vozidlo mělo myslím najeto kolem 200 tis., nepsali zde ani o výměně rozvodů. Zeptal jsem se tedy operátora AutoEsa proč tam vlastně VIN neuvádějí, že to nepůsobí dobře a dále zda má modré auto provedené rozvody..Po několika telefonátech na AutoEsa mi Vin kód operátor nadiktoval a u rozvodů přiznal nedostatek, že nebyly provedeny a dal na vozidlo slevu 20 tis. Kč.

Pak jsem telefonoval na již zmíněný AutoJarov -p. Havránek, který mi zjistil dostupné informace z databáze VW podle nadiktovaných VIN kódů a také mi dle tabulek řekl, že u obou vozidel by měla být cyklická výměna rozvodů (dle motorizace) provedena ve 120.000 km, dále mi dal i pár cenných rad navíc, dle jeho zkušeností. U bílého vozidla (AutocityDC) řekl, že je vše vpořádku, je po prvním majiteli, jak bazar uvádí a jeho historii, vč. ujetých km a opravách se podařilo zjistit až ke kořenům..u modrého vozidla bylo zjištěno, že bylo dáno do provozu o rok dříve, než bazar uvádí (možná nezáměrně - přelom roku a pod.), ale každopádně bylo po velké havárii, kdy byl rovnaný rám na stolici (myslím, že na toto by měl solidní prodejce upozornit a úměrně tomu upravit cenu-myslím, že pak by se kupující v pohodě našel.

"Zbylo" mi tedy už jen AutocityDC  Tento autobazar je u Děčína a já od Prahy,takže jsem se bál jak to všechno proběhne. Ještě nám do toho začaly Vánoce a konec roku 2013 byl naspadnutí. Nevěděl jsem do čeho jdu, jaký bude osobní kontakt, zájem o osobní věci a pod.
Popravdě, nejvíce jsem se motivoval na tomto webu, kde zástupci bazaru obhajují svoji solidnost. Zaujala mě zde i slušnost komunikace a snaha názory oponenta asertivně a prostřednictvím argumentů vyvrátit. I když jsem laik a vozidlo kupuji přes bazar poprvé, vím že výpovědní hodnota takovýchto webfór není vypovídající, a že zde v této nelehké době může probíhat i bojkonkurenčních bazarů. Já sám za sebe mohu říci, že můj názor je svobodný, že nejsem zaměstnancem AUTOCITYDC (ani kamarád apod.), jsem pouze od 11.1.2014 jejich aspokojeným zákazníkem. Vím, že jsou studenti, kteří si jako brigádu, po dohodě s firmami (v rámci konkurenčního boje) zakládají desítky e-mailů denně a ovlivňují tak různá hlasování. To rozhodně není můj případ, a doufám, že zatím ani tohoto webu ne 

Měl jsem vozidlo Citroen Berlingo, o které jsme pečlivě pečovali, v AutocityDC nám ho vykoupili za přátelskou cenu. Následně se snažili nám co nejvíce s termínem vyhovět. Komunikace fungovala skutečně na 100%. Komunikoval jsem jak s majitelem p. Dusilem a také zaměstnancem p. Jerie. Na e-maily,smsky a příp. zmeškané telefonáty reagovali prakticky okamžitě. Dohodli jsme první schůzku na sobotu (kvuli cestě), zde byly dohodnuty dodatečné úpravy vozidla (tažné zařízení a pod., celkem asi 4 úpravy)..vše šlo jak po drátkách, setkali jsme se skutečně s příjemnými lidmi, s rodinným prostředím a osobním zájmem o člověka.. při první návštěvě jsme složili zálohu na provedené práce a na rezervaci vozu..vozidlo jsme si mohli projet otestovat si ho dle uvážení, vzít si s sebou na koupi technika a pod..ptal jsem se na mnoho laických otázek, na které mi ochotně odpovídali..oni nám ještě navíc vzhledem k zimnímu období přidali sadu zimních pneu Barum, v hodnotě ca 10 tis. Kč (vozidlo bylo původně na letních)..samozřejmostí bylo obutí, vyvážení a pod..

Z přístupu jsem byl mile překvapen, v týdnu mezi svátky stihli většinu prací a v prvním týdnu v lednu 2014 již volali, že mají hotovo (já si vozidlo stihl vyzvednout až 11.1.)
Rád bych upozornil, že tento bazar není pouze "vyštěrkovaný plácek s auty a stavební buňkou uprostřed", ale že je to rodinný podnik spojený s autoservisem, tedy že vozidlo převeznmete umyté a v perfektním stavu (odpovídajícímu zcela fotodokumentaci)..na chyby na vozidle mě sami upozornili (drobná praskliza a slepení LZ světlometu) umějí zde většinu prací na vozidle, co zde nedělají, na to mají svého smluvního partnera a sami s ním vše zařídí tak, že vy nemáte vůbec žádné starosti a v průběhu prací posílají aktivně informace o jejich průběhu a cenách. Ceny zprostředkovaných prací byly skutečně za "lidovku" například komplet výměna motor. oleje CASTROL vč. práce mě vyšla na 900,- atd.

Vozidlo Caddy nám v pohodě šlape jak hodinky, viděli ho již také na Cebii v Praze a hovořili o velmi hezkém voze (s původními papír. polepy od autorizované opravny v zahraničí - což by zde český bazar, pokud by se jednalo o "stočenku" na vnitřní straně dveří nenechal, protože zde jsou evidentní kilometry). Vozidlo viděl, také můj opravář a je prý úplně v pohodě (auto)

Na parkovišti před jejich servisem stojí i ostatní opravdu velmi hezká auta.
No, pokud jste dočetli až sem, tak Vám blahopřeji 
Ještě jedna přátelská rada závěrem, nedejte na řeči a různé komentáře, mohou být zavádějící a účelové, vyzkoušejte si je sami.
Je příjemné v dnešní době narazit na profesionály a zároveň slušné lidi a nejen na "vlčáky" co se ženou za penězi.
Od nás mají 100 %, díky moc AutocityDC, ať se vám v r. 2014 daří.

14.1.2014 - VW Caddy TDi -